Obchody 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę

17 września 2019 roku w Klasztorze Sióstr Bernardynek  w Chęcinach miała miejsce niezwykła uroczystość – obchody 80. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystą Mszę św. poprzedził montaż słowno-muzyczny upamiętniający ten trudny moment w historii oraz przybliżający życie i działalność ojca Czesława Domańskiego - wieloletniego kapelana sióstr bernardynek oraz żołnierza 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.

W rolę recytatorów wcielili się uczniowie klasy VIII a naszej Szkoły: Mateusz Kur, Patrycja Petelicka, Mateusz Piotrowski, Natalia Syska i Kacper Szymoniak. Wzruszające partie solowe wykonały: Zuzanna Habik (uczennica SP w Polichnie) oraz Wiktoria Czesak (SP Chęciny). Patriotyczne pieśni zaśpiewał szkolny chór „Cantata”.

Fotorelacja z uroczystości >>>>>

Drogi do niepodległości- cykl wydarzeń patriotyczno- religijnych uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach