Paweł Jagiełło z 7b laureatem Ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z j. angielskiego

Olimpiady przedmiotowe w sesji jesiennej, przeprowadzono w dniach 04-11-2019 r. - 08-11-2019 r.. W testach zawarte były pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił.

W naszej szkole w olimpiadach przedmiotowych udział wzięło 30 uczniów: 16 z matematyki, 2 z j. polskiego, 9 z j. angielskiego, 2 z historii i 1 z geografii.

Tytuł Laureata z języka angielskiego kolejny już raz zdobył uczeń klasy 7b Jagiełło Paweł uzyskując 210/240 pkt.

Wśród uczniów, którzy uzyskali miejsca w pierwszej dwudziestce byli: Julia Janusz i Paweł Łysak 7a z j. angielskiego  i Marcin Krzemiński 6a z j. polskiego.

Uczeń Damian Bielecki  5b uzyskał w sumie z pięciu olimpiad przedmiotowych 870 pkt – uczeń wykazuje  zainteresowanie różnymi dziedzinami i posiada wszechstronną wiedzę.

Olimpiady stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, są urozmaiceniem programu zajęć, stanowią zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów, a także są umieszczane w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. Olimpiady przygotowane są przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

Koordynatorka olimpiad M. Kasprzyk

Więcej informacji >>>>>