Nadia Chrabąszcz - Szkolnym Omnibusem w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus Sesja Wiosenna 2021

Z ogromną przyjemnością przekazuję informację, iż mamy 13 laureatów w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus Sesja Wiosenna 2021 i jedną Szkolną Omnibuskę.

Co roku nasi uczniowie dwukrotnie sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus. I tym razem grupa stałych uczestników zasilona przez nowy „narybek” z klas czwartych i uczniów, którzy postanowili po raz pierwszy spróbować swoich możliwości, przystąpiła do testu online.

Do testów z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego, matematyki, przyrody, historii, geografii, chemii, fizyki a nawet z j. hiszpańskiego (którego w naszej szkole nie uczymy) przystąpiło 16 uczniów naszej Szkoły, 4 ze SP z Polichna i 1 ze SP z Bolmina. Tylko 7 uczniów wybrało jeden przedmiot, pozostali pisali test 2-5 przedmiotów.

Omnibusem Szkolnym została Nadia Chrabąszcz 4a, uzyskując z pięciu przedmiotów w sumie 1068 punktów, z trzech przedmiotów została laureatką: z   j. polskiego (9 m-ce), przyrody (10 m-ce) i j. angielskiego –(1 m-ce w Polsce).

Laureatką z trzech przedmiotów została także Kornelia Bęben z klasy 4b - j. polski (4 m-ce), matematyka (13 m-ce), j. angielski (14 m-ce).

Podwójnym laureatem został Paweł Jagiełło z klasy 8b  - j. angielski (13 m-ce) i fizyka (2-m-ce w Polsce).

Dyplomy laureata otrzymali:

• Nataniel Wroński 4b – matematyka (12 m-ce)
  • Seweryn Kurtek 5a – matematyka (15 m-ce)
  • Oliwier Półkoszek 6c – j. angielski (9 m-ce)
  • Zuzanna Brola 7a – j. angielski (9 m-ce)
  • Rozalia Wrońska 8b – historia (10 m-ce)

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy znaleźli się w pierwszej dwudziestce w Polsce:

• Weronika Gola 4b – j. angielski (16 m-ce)
  • Kacper Chwastek 6c – geografia (19 m-ce)
  • Nadia Chrabąszcz 4b – matematyka (19m-ce)

Seweryn Kurtek z  klasy 5a sprawdzał się w języku hiszpańskim i nie zawiódł się, ponieważ zajął 18 miejsce w Polsce.

Dla Nas każdy Uczestnik olimpiad jest wygranym. Jesteśmy z WAS DUMNI ŚmiechŚmiechŚmiech

Życzymy Wszystkim Uczestnikom olimpiad dalszych Sukcesów i wiary w swoje możliwości.

Małgorzata Kasprzyk - Koordynator Olimpiad

Nauczyciele SP Chęciny