Sieć współpracy i wsparcia - 6 czerwca 2021 r.

Sieć współpracy i wsparcia. „Pasjonaci przyrody” czyli o działaniach nauczycieli
w Gminnej Sieci Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych – relacja z ostatniego spotkania w tym roku szkolnym

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z naszej gminy rozwijają swoje umiejętności zawodowe  i aktualizują wiedzę pracując w Gminnym Zespole „Pasjonaci przyrody” w tym roku szkolnym w formule on-line. Ostanie spotkanie odbyło się 6 czerwca 2021 r.

Część merytoryczną stanowiły pokazy i dyskusja dotycząca przygotowanych prac konkursowych „Drugie życie odpadów: plastikowej butelki, słoika szklanego, metalowej puszki, pudełka kartonowego".

Podsumowano roczną pracę zespołu, która była związana z samokształceniem w zakresie problemów ekologicznych współczesnego świata oraz organizacją konkursu i obchodów Dnia Ziemi. Nauczyciele podzielili się swoimi doświadczeniami z innych szkoleń i kursów.

W związku z uzyskaniem przez Geopark Świętokrzyski statusu Światowego Geoparku UNESCO zaplanowano wstępnie działania na kolejny rok szkolny związane z geologią i geoturystyką regionu chęcińskiego.
Wszystkich nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zachęcamy do współpracy w następnym roku szkolnym.