Sprawozdanie z działalności chóru szkolnego CANTATA w Szkole Podstawowej w Chęcinach 2020/2021

W skład chóru wchodzą uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły. Obecny skład chóru liczy 40 osób (od klas IV do VIII). Zespół bierze udział w akademiach, apelach i innych uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych uatrakcyjniając ich przebieg. Ponadto chór uczestniczy w konkursach i przeglądach organizowanych przez placówki kulturalno-oświatowe z terenu gminy, powiatu, województwa, jak również na szczeblu ogólnopolskim.

W I półroczu roku szkolnego 2020/2021, kiedy od 1 września powróciła nauka stacjonarna, chór CANTATA odbywał próby w małych grupach wg. obowiązujących wówczas zaleceń sanitarnych. W związku z zaistniałą sytuacją w I półroczu roku szkolnego 2020/2021 chór uczestniczył w następujących uroczystościach konkursach:

- Ogólnopolski Przegląd Piosenki Klezmerskiej w Chmielniku;
- Koncert Piosenki Klezmerskiej w Chęcinach;

- występ z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”.

Sytuacja epidemiczna, w jakiej znalazł się cały kraj uniemożliwiła bezpośrednie kontakty bez zachowania odpowiedniego dystansu, przez co próby, występy, udział w konkursach, uroczystościach nie mogły się odbyć. W zaistniałej sytuacji udało się zdalnie nagrać kolędę” Gdy śliczna Panna” całkowicie zdalnie. Link: https://drive.google.com/drive/folders/1Aoi-h3-GkBKxFpVzyUriUyYK5jm0rzSj

Udało się również w bardzo okrojonym składzie nagrać i zmontować program jasełkowy. Link: https://drive.google.com/drive/folders/1FMiY-Alm5klaVDCugibvenKcAd_1UuCa

W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 ze względu na pandemię koronawirusa i naukę zdalną próby odbywały się on-line z małymi grupami uczniów. Z tego względu również odbyło się bardzo mało uroczystości, w których chór mógł wziąć udział. Były to :

• Nagranie piosenki do konkursu „Podwórko Nivea”,
  • Udział w uroczystościach patriotyczno – religijnych upamiętniających pacyfikację Chęcin

mgr Przemysław Gruszka