• Odwiedziny: 3102032

Lekcja o Funduszach Europejskich VI - kolejny raz w naszej szkole

Lekcja o Funduszach Europejskich VI”
  w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu.
Głównym celem zajęć jest poznanie działań wpływających na rozwój miasta z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego, określenie możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach z uwzględnieniem roli Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

Pierwsze zajęcia odbyły się już w klasie siódmej. Uczniowie przypomnieli sobie informacje dotyczące Unii Europejskiej. Poznali i rozumieją nowe terminy: rozwój lokalny, budżet obywatelski. Dzięki grze planszowej „Projekt Polska” potrafią inwestować i planować działania w mieście dobrze rozwijającym się dbającym o zasady zrównoważonego rozwoju. Uczniowie określali potrzeby naszego miasta i oceniali już zrealizowane inwestycje. Zajęcia wzbogacone były filmami a na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Chęcinach otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

Do udziału w akcji zostało zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.

Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja