Projekty historyczne ŚCDN realizowane w Szkole Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach

W siedzibie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca projekty historyczne realizowane przez cały rok szkolny, w których uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Wydarzeniu towarzyszyły wykłady:
1. Gry online w edukacji historycznej – Edyta Krężołek, Delegatura IPN w Kielcach
2. Patroni kieleckich ulic – Krzysztof Myśliński, Muzeum Historii Kielc
3. Emotikony językiem przyszłości? – Waldemar Białousz, ŚCDN w Kielcach, nauczyciel doradca metodyczny

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w trzech zaproponowanych projektach:

1) „Świętokrzyscy pasjonaci historii- szkoła dawniej i dziś”

2. „Akademia Źródeł Historycznych”

3. „Królewski storytelling”

Wszystkie projekty dały możliwość zdobycia nowej wiedzy, umiejętności nie tylko z historii ale także z zakresu teatru, plastyki i technologii informacyjnej.
Dziękujemy Wszystkim, którzy wspomagali nas w realizacji zadań projektowych.