„Świętokrzyscy pasjonaci historii- szkoła dawniej i dziś”

Uczestnicy Projektu pod opieką nauczycieli, tworzyli prace w zespole w modułach:
a) pierwszym – wykonali infografikę, która pokazuje szkołę sprzed lat i dzisiaj oraz opracowali  szkolną debatę na temat: Co pozostało ze szkoły ateńskiej i pruskiej w obecnej szkole?

b) drugim: przygotowali nagranie krótkiego filmu promocyjnego o Szkole Podstawowej J. Kochanowskiego w Chęcinach
c) trzecim: przeprowadzili wywiad filmowy na temat interesującej historii z życia szkolnego dziadków w tym przypadku Pana Bogdana Chabika dziadka Amelii i Klaudii Rudawskich
d) czwartym: organizacja święta patrona szkoły- w szkole odbyło się ono w czasie Święta Rodziny.

Każdy moduł składał się z części wykładowej i warsztatowej dla nauczycieli oraz zajęć dla uczniów i zadań do wykonania.
W projekcie współpracowano z ekspertami  z Archiwum Państwowego w Kielcach, Muzeum Historii Kielc, Instytutu Pamięci Narodowej.  Uczniowie i nauczyciele poznali zasoby archiwalne dotyczące szkół biorących udział w projekcie.
Wszystkie materiały w ramach projektu znajdują się na stronie ŚCDN i Szkoły.