Literackie talenty naszej Szkole

22 listopada 2022 r. w Poczekalni Na dVoRcu w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Żywot Człowieka Poćciwego” zorganizowanego przez Fundację Studio TM, Ośrodek Teatralno- Edukacyjny „OTE” w Nagłowicach, Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha w Kielcach. Tematem tegorocznego konkursu była “Miłość”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach: Weronika Gola (kl. VI b), Kamila Jałosińska (kl. V b), Wiktoria Kuchta (kl. VI b) oraz Szymon Wilk (kl. VI b). Utwory naszych uczniów zostały zauważone wśród 78 nadesłanych prac, docenione i wyróżnione przez Jury, w skład którego weszli znawcy literatury - Andrzej Piskulak – poeta, prozaik, dziennikarz, Katarzyna Budny – filolożka, literaturoznawczyni, Jacek Łukawski – pisarz, publicysta, wydawca, Dorota Anyż – Prezeska Fundacji Studio TM.  Ponadto dyplomy otrzymali zwycięzcy szkolnego etapu Konkursu: Vanessa Bucenko (kl. VI b), Daria Góralska (kl. V b), Szymon Latyševič (kl. V b), Filip Wawrzycki (kl. VI b) oraz Maria Zygarowicz (kl. V b).

Gratulujemy naszym Uczniom Literackiego Talentu!

Relacje z gali rozdania nagród można obejrzeć, korzystając z poniższych linków:

(13) Fundacja Studio TM | Facebook

Miłość w literaturze młodych - Aktualności - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach (kielce.uw.gov.pl)