Cele projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” i zadanie pierwsze

Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” to część prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie”. Skierowany jest do uczniów  klas I-III szkół podstawowych oraz ich nauczycieli i rodziców.

Główny cel projektu to  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Projekt trwa od października 2022 roku do czerwca 2023 roku, podzielony jest na dwa etapy: jesienno-zimowy oraz wiosenny.

Do projektu przystąpili uczniowie klas trzecich naszej szkoły.

Etap jesienno-zimowy poświęcony jest warzywom i owocom oraz zasadom zdrowego żywienia.
Zespoły mają do wykonania 6 zadań. Jednym z nich było przygotowanie przedstawienia do wiersza J. Brzechwy „Na straganie”.
Rodzice i uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem w realizacji tego zadania.