• Odwiedziny: 3102083

CO POWINNY JEŚĆ DZIECI? PIRAMIDA ZDROWIA to zadanie trzecie

CO POWINNY JEŚĆ DZIECI? PIRAMIDA ZDROWIA to zadanie nr 3 naszego projektu. Na wstępie zajęć dyskutowaliśmy o tym, że  nie zawsze  to, co dzieci  lubią jeść najbardziej, jest najlepsze dla ich zdrowia i organizmu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby wyposażyć je w wiedzę, które produkty,  koniecznie powinny znaleźć się w ich codziennej diecie oraz jakich zasad przestrzegać, aby być zdrowym.

Następnie została zaprezentowana i szczegółowo omówiona piramida zdrowia. Zwrócono też uwagę na to , co jeszcze dodatkowo można wyczytać z piramidy- jak ważny jest sen, codzienne picie wody, higiena jamy ustnej oraz regularna kontrola wzrostu i masy ciała. Zaproponowano dzieciom, aby starały się wybierać w codziennej diecie owoce zamiast słodyczy oraz aby przyzwyczajały się do spożywania dużej ilości warzyw i owoców oraz picia wody- najlepiej bez dodatków.  Omówiono też z czego warto zrezygnować lub ograniczyć- spożycie soli i korzystanie z urządzeń elektronicznych.

Podsumowaniem zajęć było uzupełnienie kart pracy oraz stworzenie klasowej piramidy zdrowia. Na dużym kartonie, na szkielecie piramidy zdrowia dzieci przyklejały w odpowiednich miejscach produkty, z poszczególnych pięter piramidy, które wcześniej narysowały.