Czwarte zadanie – Gra planszowa o Piramidzie Zdrowia

Podczas zajęć związanych z realizacją projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem’’ dzieci poznały Piramidę Zdrowia – czyli model zdrowego odżywiania. Dzięki graficznemu przedstawieniu łatwiej jest wykształcić umiejętność wyboru właściwych produktów do spożywania w ciągu dnia.

W celu utrwalenia tych zasad przed przystąpieniem do realizacji czwartego zadania dzieci obejrzały filmik edukacyjny na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Następnie przeprowadziliśmy rozmowę na temat tego, jakie produkty mają dużo witamin? Co ma duży wpływ na nasze zdrowie? W jaki sposób należy się odżywiać? Co należy jeść na śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację? Dzieci mały okazję podzielić się swoimi ulubionymi przepisami na zdrowe śniadania, obiady, przekąski i kolację. Podczas realizacji zadania zwróciliśmy też uwagę na spożywane napoje – dzieci sprawdzały na etykiecie zawartość cukru. Uczniowie mieli za zadanie opracowanie własnej gry planszowej, która promuje prawidłowe odżywianie i aktywny tryb życia.