I etap Jak działa maszyna parowa?

Grupa ODNAWIAKI, to uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach.
Od 01. października 2023 r.  dołączyliśmy do realizacji zadań w VIII edycji programu Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”.

I etap „Jak działa maszyna parowa?” został przez ODNAWIAKI zakończony pomyślnie.

Młodzi naukowcy sprawdzili doświadczalnie: Co potrafi ciepłe powietrze?, Jak ostudzić silnik parowy? Obserwowali pracę silnika parowego z puszki, po czym wykonali test wiedzowy o działaniu prawdziwego silnika parowego.

Staraliśmy się, aby każdy uczestnik zajęć, mógł bezpiecznie asystować przy wykonywaniu postawionych nam zadań, a także oprócz formułowania i weryfikowanioa hipotez, zdobywania wiedzy - dobrze się bawił i mógł pochwalić się swoimi wrażeniami.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i filmiku z naszych działań.

Montaż filmu:  Daniel Bartkiewicz kl. 6a