Święto Biblioteki Szkolnej

W dniu 10.01.2016 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość – Święto Biblioteki Szkolnej. W związku z tym w szkole zorganizowano wiele konkursów literackich i plastycznych. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami i dyplomami.

W kategorii klas I na konkurs na ilustrację do wybranego wiersza J. Tuwima i J. Brzechwy nagrody otrzymali:

Wojciech Falarowski kl. Ia, Wiktor Kaczmarczyk kl. Ib, Jakub Kamiński kl. Ic.

W kategorii klas IV na konkurs na najładniejszą stronę tytułową do ulubionej książki nagrody otrzymali:

Kaja Paciorek kl. Iva, Kornelia Krzemińska kl. IVb, Konrad Krzemiński kl. IVb, Monika Wójcik kl. IVb.

W kategorii klas V na konkurs na zakładkę do książki nagrody otrzymali:

Weronika Żądło kl. Va, Malwina Bartkiewicz kl. Vb, Weronika Kołkiewicz kl. Vc.

W kategorii dla klas VI na prezentację multimedialną „Kolego, koleżanko to warto przeczytać” pierwsze miejsce zajęła praca Pauliny Michalskiej i Laury Petelickiej z klasy VIb.

Gimnazjaliści mieli za zadanie napisać własne zakończenie do wybranego tekstu.

Nagrody otrzymali: Mateusz Jakubczyk kl. I c, Natalia Nowak z kl. IIb, Natalia Wawrzaszek z kl. IIIc.

Uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej brali udział w konkursie – zabawie ze znajomości wybranych wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

W tym samym dniu uczniowie klas I szkoły podstawowej zostali pasowani na czytelników i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Imprezie towarzyszył konkurs na najciekawsze przebranie za ulubionego bohatera książki. Najlepiej zaprezentowali się uczniowie przebrani za Doktora Dolittle, Pipi Langstrumpf, Kwokę i Pirata.

Fotorelacja w Galerii SP >>>>>  lub w Galerii ZSO >>>>

Opracowały: