• Odwiedziny: 3119385

Nie poddawajcie się, dajcie z siebie wszystko…

Przedstawiamy Państwu Laureatkę oraz Finalistów tegorocznych konkursów organizowanych przez  Kuratorium Oświaty.

Maria Majda, uczennica klasy VI b SP w Chęcinach – Laureatka III Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.

Paulina Gołuch, uczennica klasy III a, Gimnazjum nr 1 w Chęcinach – Finalistka XIII Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Weronika Kaczmarczyk, uczennica klasy III a, Gimnazjum nr 1 w Chęcinach – Finalistka XIII Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Przemysław Ciesek, uczeń klasy III b, Gimnazjum nr 1 w Chęcinach – Finalista XIV Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Oto kilka pytań skierowanych do naszych bardzo zdolnych, ambitnych i utalentowanych uczniów oraz ich odpowiedzi.

1.Powiedz nam o swoich zainteresowaniach:

MM/ Interesuję się: sportem, muzyką oraz językiem angielskim.
PG/
Jeżeli chodzi o przedmioty szkolne są to przede wszystkim przedmioty ścisłe. Lubię także sport, czyli piłkę siatkową, piłkę nożną, akrobatykę, tenis ziemny ale moją największą pasją jest taniec.

WK/  Interesuję się językami.  Radość sprawia mi poznawanie nowych słów oraz wyrażeń.
PC/ Granie w gry komputerowe, przeglądanie Internetu po angielsku.

2.Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w konkursach przedmiotowych?
MM/ Jestem ambitna chciałabym osiągnąć coś ważnego w swoim życiu, więc zdecydowałam się wziąć udział w tym konkursie.
PG/
Chęć sprawdzenia moich możliwości i wiedzy zdobywanej przez trzy lata nauki w gimnazjum.

WK/ Pomyślałam, że przyda mi się to gdy będę chciała dostać się do dobrej szkoły, a zarazem może być ciekawym doświadczeniem.
PC/  Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy.

3.Jak wyglądały twoje przygotowania do konkursu?
MM/ Przygotowywałam się dość długo do konkursu. Czytałam różne książki oraz uczyłam się o kulturze USA.
PG/
Kilka razy w tygodniu chodziłam po lekcjach na zajęcia dodatkowe. Dostawałam również materiały, z których uczyłam się samodzielnie w domu.

WK/ W wolnych chwilach przeglądałam materiały, ale nigdy nie uczyłam się wszystkiego naraz bez chwili odpoczynku.
PC/ Konsultacje z nauczycielem, przygotowywanie się we własnym zakresie.

4.Czy napotkałaś jakieś trudności podczas przygotowań?
MM/ Raczej nie.
PG/
Największą przeszkodą podczas przygotowań był brak czasu. Trudnością było podzielenie czasu pomiędzy bieżące lekcje, treningi i konkursy.

WK/ Nie. Była to dla mnie dobra zabawa, nie traktowałam tego jako rzecz od której zależy moje życie.
PC/  Nie, nie napotkałem.

5.Kto pomagał Ci w przygotowaniach?
MM/ W przygotowaniach pomagał mi mój nauczyciel języka angielskiego Pan Jerzy Kamiński.
PG/
W przygotowaniach pomagali mi nauczyciele.

WK/ Pani Skrobot. Myślę, że bardzo dobrze przygotowała mnie do konkursu.
PC/ Nauczyciel.

6. A może masz swoją ,,receptę" na sukces?
MM/ Raczej nie mam.
PG/ Nie mam takiej ,,recepty" na sukces. Systematyczność i samozaparcie są kluczem do wszystkiego.
WK/ Dążyć do celu.
PC/  Nie mam.

7.Zdradź nam swoje plany na przyszłość?
MM/ Jeszcze nie zastanawiałam się nad tym, kim bym chciała zostać w przyszłości, ale raczej tłumaczem języka angielskiego.
PG/
Zamierzam iść do liceum o profilu z rozszerzoną matematyką, geografią i wosem. W międzyczasie mam zamiar zrobić kurs, nadający kwalifikacje choreografa. Nie zdecydowałam jeszcze jakie kierunki studiów wybiorę ale myślałam o AWF, ekonomii i zdrowiu publicznym. Na studia chciałabym uczęszczać na miejscu aby móc w dalszym ciągu tańczyć.

WK/ Planuję skończyć filologię angielską i jeśli będzie taka możliwość wyjechać, ponieważ bardzo lubię podróżować.
PC/ Zamierzam rozwijać się pod kątem języków obcych i komputerów.

8.Co chciałabyś/chciałbyś przekazać innym uczniom, którzy chcieliby pójść w wasze ślady?
MM/ Nie poddawajcie się, dajcie z siebie wszystko i nawet gdy się wam nie uda próbujcie jeszcze raz. Wierzcie w siebie Uśmiech
PG/
Aby nie bali się próbować. Może nie udać się za pierwszym razem ale na pewno dostaniemy wskazówki nad czym należy jeszcze popracować.

WK/ Powinniście czerpać radość z tego co robicie.
PC/ Nie warto bać się udziału w konkursach.

Wszystkim rozmówcom GRATULUJEMY WYNIKÓW I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓWŚmiech