• Odwiedziny: 3119270

Pierwszy Gminny konkurs przyrodniczy rozstrzygnięty.

Dnia 8.06.2016 roku w ZSO w Chęcinach odbyły się gminne eliminacje Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Podstawowych, w których wzięło udział dwunastu uczniów z sześciu placówek oświatowych. Uczniowie rozwiązali test, a następnie rozpoznawali pospolite w Polsce gatunki drzew.

Poziom wiedzy uczniów był wyrównany jednak najlepszym przyrodnikiem okazała się Natalia Kucała ze Szkoły Podstawowej w Korzecku, drugie miejsce zajęła Julia Nawrot ze Szkoły Podstawowej w Bolminie, a trzecie Kacper Dobrowolski ze Szkoły Podstawowej w Starochęcinach.

Wszyscy uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji Pana Dariusza Knapa, który jako miłośnik lasu zawsze chętnie dzieli się swoimi wiadomościami z młodzieżą.

Uczestnicy konkursu, opuścili mury szkoły zadowoleni, bo nie tylko mogli pochwalić się swoją wiedzą , ale również otrzymali ciekawe i cenne nagrody, których sponsorami były: Gmina i Miasto Chęciny , Urząd Marszałkowski, ZO LOP w Kielcach, Rada Rodziców przy ZSO w Chęcinach, a główną nagrodę ufundowali Państwo Anna i Tomasz Góralscy.

Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowanie.

Urszula Orkisz-Wiącek