Chór Cantata przygotowuje się do opery

Miło nam poinformować, że nasz chór CANTATA z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach

zaśpiewa w I akcie opery CARMEN Georgesa Bizeta.

Warto podkreślić, iż w projekcie biorą również dzieci ze szkół podstawowych w Bolminie, Wolicy i Miąsowej.

Dwa tygodnie  przygotowań do próby to był okres bardzo intensywnej pracy całego zespołu.

Dnia 12 czerwca 2016 roku w ZSO w Chęcinach odbyła się próba muzyczna pod kierunkiem samego maestro Francesco Bottigliero - dyrygenta opery „Carmen”; warsztaty z reżyserem opery Feliksem Tarnawskim oraz warsztaty ze scenografką Katarzyną Kucharską-Dymitraszczuk.

Maestro Francesco Bottigliero przedstawił swoją koncepcję opery oraz poprowadził ok. 2-godzinną próbę udzielając bardzo cennych wskazówek. „Libretto, czyli tekst opery, śpiewane jest w języku francuskim i było sporym wyzwaniem dla nas, gdyż nie uczyliśmy się tego języka”  podkreśla opiekun chóru Cantata, pan Przemysław Gruszka.

Kolejnym etapem czterogodzinnej próby były warsztaty z reżyserem Feliksem Tarnawskim, podczas których dzieciom zostały przydzielone określone role, w jakie wcielą się w spektaklu.

Pani Katarzyna Kucharska-Dymitraszczuk opowiedziała dzieciom o tym, jak powstają projekty kostiumów i scenografii. Na tych zajęciach dzieci same zaprojektowały stroje, w jakich wystąpią w operze „Carmen” 16 lipca 2016 w amfiteatrze „Kadzielnia” w Kielcach.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Dyrektor ZSO w Chęcinach, Iwonie Samburskiej za pomoc i zaangażowanie w cały projekt, jak również Rodzicom, którzy bardzo odpowiedzialnie potraktowali udział swych Dzieci w tym wielkim wydarzeniu.

Przemysław Gruszka

OBSZERNA FOTORELACJA W GALERII