• Odwiedziny: 3119193

Gratulacje!!! Wielki finał w Warszawie.

W dniach 09-11.03.2017 roku w Warszawie odbył się XIVfinał ogólnopolskiego konkursu ekonomicznego w ramach programu „Ekonomia na co dzień”. Program ten organizowany jest przez Narodowy Bank Polski i Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W tym roku po raz kolejny Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach zakwalifikował się do ścisłej czołówki, gdzie walczyło 16 zespołów z całej Polski.

W sumie do konkursu który składał się z trzech etapów przystąpiło prawie 20 000 uczniów z całego kraju. Nasze uczennice: Agnieszka Kaczyńska, Natalia Krzepecka i Patrycja Szymkiewicz pod opieką pana Damiana Chaja odniosły sukces, ponieważ walczyły z najlepszymi zespołami w wielkim finale 10.03.2017 r.

Pobyt w Warszawie również obfitował w wiele atrakcji, ponieważ uczestnicy mogli zwiedzać Centrum Pieniądza NBP, Centrum Kopernika i Pałac Kultury i Nauki. Sam finał rozegrany został w Sali Władysława Grabskiego w NBP na ulicy Świętokrzyskiej i składał się z dziewięciu konkurencji o różnym stopniu trudności. NBP był reprezentowany przez pana dyrektora Roberta Szumskiego, a FMP przez pana prezesa Zbigniewa Modrzewskiego.

Uczestniczenie w programie „Ekonomia na co dzień” pozwoliło uczennicom rozwinąć swe ekonomiczne pasje oraz poszerzyć wiedzę w tej dziedzinie. Ponadto Agnieszka Kaczyńska, Natalia Krzepecka i Patrycja Szymkiewicz z radością i godnością reprezentowały Gminę Chęciny oraz swoją szkołę na arenie ogólnopolskiej. Jeszcze raz gratulacje dla całego zespołu za osiągnięcie takiego wyniku.

Fotorelacja z finału konkursu:

opiekun SKP Damian Chaja