Przedstawienie „Mały Książę”

Koło Teatralne w końcu doczekało się nazwy – „Fraszka” (dziękujemy p. Dyrektor Grażynie Barwinek za pomysł:) ).

Jak co roku, przez kilka miesięcy, członkowie koła pracowali nad przygotowaniem spektaklu – adaptacji scenicznej ,,Małego Księcia”. Dnia 31.03.2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach odbyła się premiera przedstawienia, którą obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej

Odtwórczynią tytułowej roli była uczennica II d klasy Gimnazjum Agnieszka Ciepielewska.

W pozostałe postacie wcielili się:

• Agnieszka Kaczyńska – Róża (kl. III b),
  • Wiktor Podsiadło – Lis (kl. II d),
  • Magda Rozpara (kl. II b) – dziecko,
  • Łukasz Moskwa – ojciec (kl. II b),
  • Krzysztof Jaros – Próżny(kl. II b),
  • Adam Gruszczyński – Król (kl. II b),
  • Aleksandra Knap – Pijak (kl. III b),
  • Maria Pawłucka – Geograf (kl. II d),
  • Paweł Kaczor – Pilot (kl. II b),
  • Natalia Krzepecka – Żmija (kl. III b),
  • Marek Kubicki – Bankier (kl. I a),
  • Aleksandra Pawłowska – Latarnik (kl. II b),
  • Milena Dziedzic – Kwiat (kl. II b),
  • Monika Latkowska -  Kupiec (kl. II b).

Niektórzy aktorzy mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, wykonując, m.in. takie piosenki jak ,,Mały Książę i Róża’’ (Agnieszka Kaczyńska),

,,Czas nie będzie czekał’’ (Paweł Kaczor, Magdalena Rozpara i Krzysztof Jaros)

oraz ,,Wędrówką życie jest człowieka’’ (Krzysztof Jaros).

Oprócz obsady należy także wymienić Panie:

Agnieszkę Skrobot, Marzenę Rewucką – Kundys, Magdalenę Pobochę oraz Justynę Ramiączek, które reżyserowały przedstawienie, włożyły wiele trudu w przygotowanie strojów oraz oprawy muzycznej, a także Panią Agnieszkę Tomczyk - odpowiedzialną za bajeczną scenografię, nadającą całemu przedstawieniu niepowtarzalny urok i klimat, który pozwolił aktorom i widzom poczuć się jakby wraz z tytułowym bohaterem udali się w magiczną, międzyplanetarną podróż.

Łączymy Pokolenia

Młodzież Seniorom – Seniorzy Młodzieży

Piątkowe przedstawienie to jednak nie koniec przygody z ,,Małym Księciem’’. Następnego dnia, tj. 01.04 o godzinie 15.00 owoc pracy aktorów, a także pań polonistek mogli również podziwiać wspaniali studenci Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkowie Koła Teatralnego z Miedzianej Góry, którzy później sami wystąpili z przygotowanym przez siebie repertuarem, „zarażając” wszystkich obecnych pozytywną energią. Nie było widza, który, przypatrując się tym zabawnym scenkom („Mowa gwarą, czyli jak to dawniej bywało) i przysłuchując radosnym piosenkom ludowym, nie poderwałby się z krzesła i nie przyłączył do zabawy.

Na wydarzenie przybyli także m.in. Państwo Dorota i Artur Anyżowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny – Pan Robert Jaworski, który na koniec wygłosił przemówienie, dziękując wszystkim za przygotowanie wspaniałego widowiska. Kiedy sceniczne zmagania aktorów dobiegły końca, wszyscy zgormadzeni udali się na słodki poczęstunek, gdzie można było wymienić się wrażeniami.

Sądzimy, że zarówno pierwszy jak i drugi dzień poświęcony ,,Małemu Księciu’’ pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich. Było to niewątpliwie ciekawe, ale jednocześnie pouczające przeżycie dla widzów i aktorów, którzy przyswoili sobie wartości zawarte na kartach opowieści o przybyszu z planety B612. Dla starszej części publiczności była to również okazja powrotu do młodzieńczych lat i wielu związanych z nimi wspomnień, o czym mówiła m.in. prezes zarządu Chęcińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Pani Zenona Dołęgowska.

Fotogaleria znajduje się TUTAJ

Natalia Krzepecka – kl. III b