XVII Konkurs Literacki

12 kwietnia 2017 r. w  Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego dla gimnazjalistów, którego organizatorem było I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

W tym roku zadanie polegało na napisaniu wywiadu z bohaterem literackim. Inspirację miał stanowić cytat zaczerpnięty z opowiadania Gustawa Herlinga -Grudzińskiego pt. „Wieża”: ,,Nie zawsze – powiedział – znajduje się  samotność w sercu lasów lub wśród skał. Nieszczęśliwy jest samotny wszędzie.”.

Jury przyznało nagrodę główną oraz trzy równorzędne wyróżnienia. Bohaterami swych wywiadów gimnazjaliści uczynili: Santiago („Stary człowiek i morze”),  Małego Księcia, Sancho Pansę oraz Heathcliffa („Wichrowe Wzgórza”). Wszystkie nagrodzone prace zostały zaprezentowane uczestnikom uroczystości przez licealistów.

Wśród wyróżnionych w tym roku prac znalazł się wywiad naszej uczennicy – Natalii Nowak z kl. III b, która zaprezentowała postać z powieści „Wichrowe Wzgórza” autorstwa Emily Brontë.

W konkursie brała również udział Natalia Krzepecka z kl. III b oraz Wiktor Podsiadło z kl. II d.

Agnieszka Skrobot