VII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego

17 maja 2017 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach, jak co roku, odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas I-III, a koordynowały go p. Elżbieta Krzysztofek i p. Grażyna Metrycka. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenie kultury słowa poetyckiego oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny p. Robert Jaworski, Samorząd Uczniowski klas I-III, Rada Rodziców SP w Chęcinach. W Jury zasiedli: p. Dorota Anyż, p. Artur Anyż z Chęcińskiego Teatru Grodzkiego „Pod Basztami” oraz p. Agnieszka Skrobot, nauczyciel języka polskiego w ZSO w Chęcinach.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I- III edukacji wczesnoszkolnej z terenu gminy. Każdy uczestnik recytował dowolnie wybrany utwór poetycki dostosowany do swojego wieku. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane, a Jury podkreśliło wysoki poziom umiejętności dzieci.

Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów, biorących udział w konkursie, Jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy pierwsze

I miejsce - Amelia Nowak, SP Tokarnia

II miejsce - Julia Cielibała, SP Siedlce

III miejsce - Maja Pindral, SP Starochęciny

Klasy drugie

I miejsce - Maria Deneka, SP Polichno

II miejsce - Antonina Witczyk, SP Chęciny

III miejsce - Zofia Dobrowolska, SP Tokarnia

Klasy trzecie

I miejsce - Martyna Długosz, SP Chęciny

II miejsce - Nadia Polit, SP Polichno

III miejsce - Maja Gajek, SP Chęciny

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. Zwycięscy otrzymali dyplomy, puzzle oraz piękne nagrody książkowe.

Fotorelacja w Galerii SP i na stronie www.checiny.pl

E. Krzysztofek, G. Metrycka, SP Chęciny