• Odwiedziny: 3119424

SK PCK przystąpiło do III edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

5 listopada 2012 roku rozpoczęła się III edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” (wcześniej „Jedz smacznie i zdrowo).

W tym roku zakres programu edukacyjnego został rozszerzony o wątki ekologiczne m.in.: recykling zużytych opakowań spożywczych i niemarnowanie energii oraz wody. W związku z tym organizatorzy akcji postanowili zmienić nazwę na „Żyj smacznie i zdrowo”, która w najlepszy sposób ukazuje cele programu.

Program „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całym kraju. Ma za zadanie przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania, które nie musi być trudne i kosztowne oraz zachęcenie do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowana będzie również ważna społecznie tematyka marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Szczegółowe informacje:

III edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”