“Pomagamy przez działanie globalne”

Od kilku lat nasza społeczność wraz z członkami rodzin zbiera kolorowe nakrętki po napojach, butelki plastikowe, makulaturę, zużyte baterie i kadridże. Wszyscy chętnie przyłączają się do różnych akcji organizowanych przez szkołę.

Dzięki temu dbamy o ochronę środowiska i czyste powietrze dla współczesnych i przyszłych pokoleń.

Przeprowadzamy liczne zajęcia na temat korzyści, wynikających z recyklingu.

„Zbieraj nakrętki i spełniaj marzenia chorych dzieci! - to hasło, przyświeca nam podczas zbiórki zakrętek, które są przekazywanie dla Michałka N., chłopca chorego na rdzeniowy  zanik  mięśni. Michałek jest pod opieką Fundacji "Zdążyć z Pomocą".

Wspólnie układaliśmy z zakrętek flagi krajów Globalnego Południa i szukaliśmy informacji na temat potrzeb w tych krajach.

Na terenie szkoły są ustawione kosze, do których wrzucamy butelki plastikowe. Kilka razy w roku organizujemy lokalną zbiórkę butelek plastikowych lub makulatury, m.in. na studnię w Sudanie.

Uczniowie klasy Vb przygotowali plakaty nawołujące do pomocy potrzebującym na świecie.