• Odwiedziny: 3119521

Kolejny sukces uczniów Gimnazjum nr 1 w Chęcinach (2012/2013)

Trzech laureatów na pięciu w Gminie Chęciny w wojewódzkich konkursach wiedzy przedmiotowej dla gimnazjum to uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Kacpra Fodygi w Chęcinach.

„Podsumowano wojewódzkie konkursy wiedzy przedmiotowej dla gimnazjów. W powiecie kieleckim najlepiej wypadły gminy Zagnańsk i Chęciny.” - czytamy w artykule Pauliny Baran
„W Kielcach więcej, w powiecie mniej” w Echu Kieleckim i na stronie

Podwójnym laureatem została uczennica kl. III b Zuzanna Dziedzic – język polski, nauczyciel Marzena Rewucka-Kundys; historia, nauczyciel Urszula Kij.

Laureatem z biologii został uczeń kl. IIIa Marcin Jasiński, nauczyciel Urszula Orkisz-Wiącek.

Inne sukcesy ww uczniów:

Zuzanna Dziedzic (stypendystkaV edycji „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego" 2012/2013):

- Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Olimpus 2012 Sesja Jesienna z matematyki;

- I miejsce w powiatowym Dyktandzie Ortograficznym w ramach obchodów XXI Tygodnia Kultury Języka.

Marcin Jasiński:

- Finalista X Wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii.

Ponadto, nasi gimnazjaliści: Zuzanna Dziedzic, Marcin Jasiński oraz Sylwester Gruszczyński (III d) zajęli I miejsce w eliminacjach okręgowych II Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności oraz zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego turnieju STIK.

Jesteśmy dumni, iż wśród utalentowanej młodzieży naszego gimnazjum mamy również takie „perełki” – mówią z zadowoleniem nauczyciele ZSO w Chęcinach.

Serdecznie gratulujemy Wam, Waszym Rodzicom oraz nauczycielom prowadzącym.

Życzymy Wam dalszych sukcesów, spełnienia marzeń i rozwoju Waszych zdolności.

„Na uwagę zasługuje wynik Gimnazjum w Wolicy, w gminie Chęciny, gdzie pani Jevgienija Kulczycka ma dwóch laureatów” – czytamy w ww artykule P. Baran.

Serdecznie gratulujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 2 w Wolicy oraz p. Jevgieniji Kulczyckiej - sukcesu uczennic Aleksandry Tuz i Dominiki Wojcieszyńskiej – laureatek z języka rosyjskiego, a uczennicom życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst: Małgorzata Kasprzyk

Zdjęcia: Urszula Orkisz-Wiącek