„Ojcowie niepodległości”- wystawa Instytutu Pamięci Narodowej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W dniach 23 do 31 października 2018 r.  uczniowie , rodzice, nauczyciele , pracownicy szkoły oraz mieszkańcy miasta mogli oglądać wystawę „Ojcowie niepodległości” przygotowana przez IPN. Ekspozycja prezentowała liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.

Plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim. Na wystawie zamieszczono także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r.
Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.

Społeczność szkoły korzystała z wystawy. Odbyły się lekcje historyczne, w których uczestniczyli uczniowie szkoły.

Opiekun wystawy: Grażyna Barwinek