KONKURS PLASTYCZNY W TONI I BŁĘKICIE MORZA DEWOŃSKIEGO

W dniu 29 października 2018 r. odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs plastyczny pn. „W toni i błękicie Dewońskiego Morza” połączone z wernisażem prac zorganizowane przez  Centrum Geoedukacji w Kielcach. Wszyscy zaproszeni  wysłuchali  ciekawej prelekcji p. Michała Porostpt. „Tajemnice Rafy Koralowej”.

Tematyka konkursu obejmowała  wiedzę z zakresu paleontologii regionu świętokrzyskiego.
Uczestnikami byli uczniowie z klas I- III i klas IV-VI SP z województwa świętokrzyskiego.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w zespołach 4- osobowych pracy plastycznej w postaci makiety trójwymiarowej przedstawiającej rekonstrukcję życia w morzu dewońskim.

Z naszej szkoły na konkurs wykonano szesnaście makiet (ogółem w konkurs zaangażowało się sześćdziesięciu czterech uczniów).

Jury wyróżniło
 w każdej kategorii wiekowej (kl. I-III; IV-VI SP)  pięć zespołów.

Zespoły wyróżnione w naszej szkole:

klasa II a                                                        klasa III

- Kuchta Wiktoria                                         - Nartowski Szymon

- Ramiączek Wiktoria                                    - Kurtek Szymon

- Kamiński Piotr                                            - Woźniakiewicz Nataniel

- Chrabąszcz Nadia                                      - Wroński Dawid

klasa IV b                                                      klasa V c

- Zygan Filip                                                 - Szewczyk Maja

- Sowa Jakub                                                - Soboń Luiza

- Rybak Rafał                                                - Charaziak Pola

- Kruk Gabriel                                                - Gajek Maja

Każdy z członków wyróżnionego zespołu otrzymał nagrodę rzeczową w postaci zestawu edukacyjnego związanego z geologią, geografią, ekologią oraz książki o tematyce geologicznej.
 Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Ponadto, każdy mógł indywidualnie zwiedzić wystawę geologiczną i obejrzeć krótki seans w kinie 5D

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu

Fotorelacja w Galerii SP >>>>>