IV Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas VI

IV Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas VI szkół podstawowych z gminy Chęciny, odbył się 6 czerwca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Korzecku im. 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W konkursie wzięli udział przedstawiciele większości szkół z terenu gminy. Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu uczniów.

Z pytaniami dotyczącymi „Zdrowia człowieka” najlepiej poradziła sobie Julia Pękalska z Korzecka, drugie miejsce zajęła Julia Janusz z Chęcin, a trzecie Kamila Nowak z Łukowej. Pozostali uczniowie uzyskali minimalnie mniej punktów, co świadczy o tym, iż poziom konkursu był bardzo wyrównany, a uczestnicy poważnie podeszli do tematu i dlatego wszystkim uczniom i ich opiekunom należą się wielkie gratulacje.

Konkurs patronatem objęli: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny – Robert Jaworski, Dyrekcja Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Zarząd Okręgowy Ligi Ochrony Przyrody. Patroni przygotowali także nagrody upominki.

Główną nagrodę ufundował Dyrektor Nordkalk Miedzianka – p. Jerzy Kwiatek, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy.

W przerwie eliminacji konkursowych uczniowie mieli okazję zapoznać się z prezentacją na temat tajników z życia popielicy - gatunku zagrożonego i objętego ochroną ścisłą, wpisanego na listę Czerwonej Księgi Zwierząt. Z tym unikatowym „futrzakiem” zapoznała uczniów Pani Magdalena Bieńka – Michalik kierownik działu edukacji ze Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach.

Uroczystego wręczenia nagród dokonał Sekretarz Gminy i Miasta Chęciny - p. Paweł Brola, gratulując wszystkim uczestnikom dobrego przygotowania, a opiekunom owoców pracy.

Wszystkim Uczestnikom, ich Opiekunom, Sponsorom, Dyrekcji PSP w Korzecku oraz dyrekcji SP w Chęcinach, serdecznie dziękuję za współpracę przy organizacji konkursu.

Urszula Orkisz-Wiącek

Koordynator Gminnego Zespołu Nauczycieli Przyrodników