Zwycięzcy 10 edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”

Dnia 30 maja 2019 roku odbyła się już 10 edycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Magiczne podróże po literaturze”. Uczestnicy konkursu startowali w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Pierwsza grupa konkursowiczów musiała przeczytać trzy pozycje lekturowe Frances Hodgson Burnett: „Tajemniczy ogród”, „Mała księżniczka” i „Mały Lord”. Natomiast starsi uczniowie poznawali powieści Artura Conana Doyle’a: „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Pies Baskervillów” i „Studium w szkarłacie”.  30 uczestników w tym dniu rozwiązywało testy ze znajomości wyżej wymienionych lektur.

Do zmagań przystąpiły szkoły z terenu gminy Chęciny: Tokarnia, Korzecko, Bolmin, Wolica, Łukowa, Polichno, Radkowice, Starochęciny i Chęciny. Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy!!!

Klasy 7, 8 i 3 gimnazjum – powieści A. C. Doyl’a:

• I miejsce – Martyna Woś SP Tokarnia
  • II miejsce – Klaudia Ściubis, SP Tokarnia
  • III miejsce – Aleksandra Luty, SP Bolmin

Klasy 4-6, powieści F. H. Burnett:

• I miejsce – Oliwia Salwa SP Tokarnia
  • II miejsce – Małgosia Miśkiewicz SP Wolica i Nicola Legieta SP Starochęciny