• Odwiedziny: 3119385

Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Sukces szczypiornistów Szkoły Podstawowej w Chęcinach w XVI edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej

4 grudnia 2019r. w hali AZS Politechniki Świętokrzyskiej odbył się finał XVI edycji Turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej. W zawodach zorganizowanych przez Fundację VIVE - Serce Dzieciom wzięło udział  57 drużyn z województwa świętokrzyskiego, śląskiego i mazowieckiego. Drużyna z  SP Chęciny brała udział w eliminacjach w których pokonała zespoły z Bilczy, Masłowa, Królewca i Końskich.

W meczu o III miejsce uczniowie z Chęcin pokonali rówieśników z Jędrzejowa 14:8. Najskuteczniejszym strzelcem w naszej drużynie był Aleksander Woś. Z kolei za najlepszego bramkarza turnieju (klasy VII-VIII) uznano Damiana Kamińskiego, który otrzymał puchar, nagrodę rzeczową i dyplom. W uroczystości wręczenia nagród wzięli udział zawodnicy KS PGE VIVE Kielce : Mateusz Jachlewski i Andreas Wolff, członek Zarządu ŚZPR Sławomir Kołodziej, vice prezes KS PGE VIVE Kielce Marian Urban, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, dyrektor SMS Kielce Radosław Wasiak oraz prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom Grażyna Jarosz.

Drużynę z Chęcin reprezentowali: Konrad Krzemiński, Kacper Wawrzycki, Mateusz Piotrowski, Mateusz Kur, Maciej Terelak, Aleksander Woś, Marcin Dewerenda, Franciszek Długosz, Wojciech Bielecki, Damian Kamiński, Krzysztof Kliś, Paweł Łysak, Przemysław Stelmaszczyk i Kacper Wroński.

Krzysztof  Habik