Ogłoszenie

Wychowankowie świetlicy  przy Szkole Podstawowej w Chęcinach przystępują do ogólnoświatowej akcji „Wirtualna adopcja koala”.

Pożary, w których zginęły co najmniej 24 osoby i spłonęło ok. 2 tys. domów, zbierają również krwawe żniwo w świecie przyrody, zabijając zwierzęta lub pozbawiając je pożywienia i siedlisk.

Ekolodzy z Uniwersytetu w Sydney szacują, że w pożarach zginęło już co najmniej pół miliarda, a prawdopodobnie nawet miliard zwierząt. Wśród coraz bardziej zagrożonych zwierząt są dzikie koale.

Przerażający dramat australijskich zwierząt wzbudza smutek na całym świecie. Właśnie dzięki wirtualnej adopcji możemy przekazać środki na pomoc potwornie poparzonym i cierpiącym zwierzętom.

Każdy ze zwierzaków ma swoje imię, na stronie szpitala możemy obejrzeć także jego zdjęcia. Po adopcji otrzymamy specjalny certyfikat, potwierdzający naszą pomoc.

Od 15 stycznia (środa) do17 stycznia wychowankowie świetlicy przejdą po klasach z puszkami zbierając datki.

Następnie pieniądze zostaną przelane na konto wybranego przez dzieci misia koala leczonego w Koala Hospital Port Macquarie.

Liczymy na  wsparcie ze strony uczniów. (dzieci wrzucają do puszek dowolną kwotę)

W dniu dzisiejszym (13.01.2020) dzieci wybrały misia koala do adopcji. Naszym podopiecznym zostanie miś o imieniu LINR Anwen.