Maraton Pisania Listów w ramach Edukacji Globalnej w naszej szkole- zapraszamy do udziału w akcji

Po raz kolejny społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczy w Maratonie Pisania Listów.
To największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku ludzie łączą siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku wysłano ponad 6,5 miliona wiadomości!

W tym roku akcja będzie prowadzona w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka, 10 grudnia 2020 r. w godzinach od 14.00 do 15.30 online. Prosimy wszystkich za interesowanych o wejście na stronę https://maraton.amnesty.org.pl/ gdzie można podpisać petycję popierającą uwolnienie jednej lub wielu osób.

My w tym roku popieramy Jani Silvę.
Jani Silva, urodzona w samym sercu kolumbijskiej Amazonii, poświęciła swoje życie ochronie drzew i ziemi niezbędnych dla naszego przetrwania. Od szesnastego roku życia wspiera rolników campesino z Putumayo – położonego na południu kraju regionu, który charakteryzuje się jedyną w swoim rodzaju bioróżnorodnością. Działalność Jani skonfliktowała ją z tymi, którzy chcą zawładnąć znajdującymi się w regionie zasobami ropy naftowej. Nękają ją nieznani napastnicy, a jej życie jest w niebezpieczeństwie.