• Odwiedziny: 3119521

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek, 11 listopada, w kościele parafialnym p. w. Św. Bartłomieja Ap. odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny.

Święto Niepodległości występem słowno-muzycznym rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących - Chór Cantata oraz przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach. Piękną i podniosłą uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół, straży pożarnych i kombatantów z naszego terenu.

Po mszy świętej licznie przybyli goście i mieszkańcy udali się pod pomnik pomordowanych w dniu 2 czerwca 1944r, gdzie tradycyjnie złożono kwiaty.

Dodatkowym punktem obchodów patriotycznego święta było odsłonięcie pomnika przy zbiorowej mogile Powstańców Styczniowych 1863r. na Cmentarzu Parafialnym.

Uroczystość zakończyła wspólna modlitwa w ich intencji.