'Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej: ''Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci''. Zbiórka dotyczyła zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko co jest na prąd lub na baterie np. żelazka, odkurzacze, pralki, kuchenki itp.).

Mimo, że akcja trwała tylko do 26. września, do szkoły trafiło 782 kg zużytego sprzętu, za który otrzymaliśmy bon w wysokości 78 zł. Placówka ma do wyboru nagrody w postaci szeregu rozumianych materiałów eksploatacyjnych/biurowych, takich jak papier xero, środki czystości.

Wszystkim ofiarodawcom zużytego sprzętu serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej szkoły w tej szczytnej akcji ekologicznej.

Przyswajanie nowych nawyków i dbanie o naszą planetę jest bardzo ważne. Jeśli chcemy, aby dzieci wykształciły w sobie taki nawyk, musimy dawać im przykład postawy i działania ekologicznego.