Cukier? – Nie, dziękuję

W ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie przeprowadzono akcję pod hasłem „ Cukier? – Nie, dziękuję”. Spożywanie rożnych produktów zawierających cukier sprawia nam wiele przyjemności.

Celem akcji było zrozumienie przez uczniów, jak szkodliwie wpływa cukier na pracę naszego organizmu i unaocznienie, jak dużo cukru zawierają słodkie przekąski i napoje.

Wykonano gazetkę tematyczną pt. „ Cukrowi mówię nie!”. Na podstawie przyniesionych opakowań po różnych słodkich produktach uczniowie klas 7 – 8 obliczali ilość zjedzonego lub wypitego cukru. W klasach  0- 6 również prezentowano ilość cukru zawartego w ulubionych smakołykach oraz wskazano, jakie mogą być skutki spożywania w nadmiarze cukru. Dzięki tym działaniom uczniowie dowiedzieli się, że w ciągu dnia przekraczamy bezpieczne dawki cukru (dla dorosłych 6- 10 łyżeczek; dla dzieci 3-6).

Efekty naszych działań zostały zaprezentowane podczas II Festiwalu Nauki Młodego Odkrywcy.