„Nic dwa razy się nie zdarza…” - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej

11.02.2015 r. w sali gimnastycznej odbyła się akademia podsumowująca udział gimnazjalistów

w projekcie edukacyjnym: „Nic dwa razy się nie zdarza…” - spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej.

13 marca o godz. 17.00 w kamienicy "Niemczówka" odbyło się spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza" dla społeczności lokalnej.

Od grudnia 2014 r. uczniowie z klas: I a, I b, I c, II a, II b w grupach zadaniowych pracowali nad wykonaniem prezentacji multimedialnych poświęconych postaci poetki – Wisławy Szymborskiej.

Podsumowaniem projektu był montaż słowno – muzyczny, który został zaprezentowany 11.02.2015 r. w sali gimnastycznej.

W akademii wzięli udział następujący uczniowie:

• Jakub Kot – kl. I c
  • Piotr Piotrowski –kl. I c
  • Agnieszka Kaczyńska – kl. I b
  • Natalia Krzepecka – kl. I b
  • Patrycja Szymkiewicz – kl. I b
  • Aleksandra Knap – kl. I b
  • Wiktoria Król – kl. II a
  • Weronika Adamczyk – kl. II b
  • Daria Chałat – kl. II c
  • Anna Mróz – kl. II c
  • Alicja Barańska – kl. II c

Dzięki staraniom pani Agnieszki Tomczyk, która przygotowała scenografię, uczestnicy spotkania znaleźli się w kawiarni, gdzie słuchając muzyki oraz recytacji poezji, mogli zamyślić się chwilę nad ulotnością życia. Wszak „Nic dwa razy się nie zdarza...”. Uczniowie mieli okazję  po raz kolejny przekonać się, że polska zdobywczyni Nagrody Nobla, nie siląc się na górnolotny język, porusza jednak sprawy ważne, filozoficzne, związane z egzystencją człowieka i jego miejscem w świecie.

W przygotowanie akademii zaangażowani byli również chłopcy z klas trzecich (Marek Stępień, Maciej Gajek, Patryk Dyraga, Piotr Kur z kl. III d oraz Szymon Stelmaszczyk z kl. III b), którzy zajęli się nagłośnieniem i sprawami organizacyjnymi.

Opiekunowie projektu:

Justyna Ramiączek