Konferencja pn. „Świat bez raka. Nowe strategie w edukacji onkologicznej młodzieży”

4 lutego 2015 w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach odbyła się konferencja pn. „Świat bez raka. Nowe strategie w edukacji onkologicznej młodzieży”. Wzięły w niej udział przedstawicielki naszej szkoły.

Wszystkich uczestników spotkania przywitała p. Marzena Pyk – Z-ca dyrektora ds. Pielęgniarstwa Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

W czasie konferencji prelekcje wygłosiły:

- p. Jadwiga Zapała – Kodeks walki z Rakiem w nowej odsłonie – IV edycja,

- p. Edyta Gondek – Skóra pod lupą – prewencja nowotworów złośliwych skóry w szkole,

- p. Ewa Ziemkiewicz – Wsparcie dla Szkoły promującej Europejski Kodeks walki z Rakiem,

- p. Marzanna Kostecka–Biskupska – Bariery szkolnej edukacji onkologicznej w opinii zeszłorocznych realizatorów projektu,

- panie Dorota Bożek i Ewa Dąbrowska, nauczycielki ZSO w Chęcinach – Prezentacja dobrych praktyk realizowanych w szkole.

Gośćmi konferencji były także uczennice chęcińskiego gimnazjum z klasy IIIb: Anna Jaros, Weronika Miernik, Kinga Pawińska, które przedstawiły prezentację pt.”Roztańczona przerwa” oraz krótkie nagranie (filmik) z przebiegu jednej z  „Roztańczonych przerw” w szkole.

prezentacja - do pobrania

Z wielką przyjemnością informujemy, że akcja pod hasłem ”Roztańczona przerwa” wzbudziła zainteresowanie wśród uczestników konferencji. Uczennice odpowiadały na pytania zadawane przez słuchaczy. Dziewczynki zostały nagrodzone ciepłymi oklaskami i gratulacjami za pomysł i wdrażanie go wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Podkreślano wpływ aktywności fizycznej w profilaktyce nowotworów.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali materiały dydaktyczne dotyczące realizacji programu „ Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem”.

Dorota Bożek i Ewa Dąbrowska