Projekt ProgramujeMy kielecki

Projekt „ProgramujeMy kielecki”

W Szkole Podstawowej w Chęcinach rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „ProgramujeMY kielecki", którego celem jest zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania oraz podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Na potrzeby realizacji projektu nasza szkoła otrzymała nowoczesne zestawy klocków lego do nauki programowania.
W ramach zajęć uczniowie uczą się programować i budować z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Ponadto uczniowie rozwijają umiejętności pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów oraz pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych, np. biologii czy geografii.
Jako pierwsi w SP w Chęcinach realizację projektu rozpoczęli uczniowie klas III. Wspólne działania przyniosły świetne efekty – pierwsze małpki „ożyły”